YENİ

duyuruYENİ VİDEOLAR EKLENMİŞTİR.

( Davut AÇIKGÖZ, Ümmethan BODUR ve Şerif ZENGİN'İN KENDİLERİYLE YAPMIŞ OLDUĞUMUZ SOHBETLER EKLENMİŞTİR.)

HAYVAN TAKVİMİ

Son Haberler

2011 NEVRUZ ETKİNLİKLERİ 21 MART 2011 .. 2011 NEVRUZ BAYRAMI Etkinlikleri  19 , 20 , 21 Mart günlerinde T.C. İstanbul Valiliği , İstanbul Büyükşehir Belediyesi ,İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. Zeytinburnu Belediye Başkanlığı ve Kazak Türkleri Vakfı gibi İstanbulda faaliyet gösteren STK ların katılım ve katkılarıyla Topkapı Kültür Evleri Açık Hava Tiyatrosunda yapılacağı ilan edilen 2011 NEVRUZ BAYRAMI,  hava muhalefeti nedeni ile Zeytinburnu Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezinde kutlanmıştır. Kültür Merkezinde yapılan bu etkinliğe Kazakistan ,Özbekistan , Kırgızistan , Türkmenistan ve Türkiyeden  katılan halk dansları ve sanatçılarının gösterileri yapılmıştır. Nevruz Bayramı programı Belediye Başkanının açış konuşmasından sonra başlamış olup Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir TOPBAŞ ve İstanbul Valisinin konuşması nın ardından Türkdünyası Belediyeler Birliği Başkanının konuşmalarından sonra halk oyunları gösterileri ile devam etmiştir.  Gösterilerin bitimindenm sonra Nevruz Ateşinden atlama Geleneksel Demir Dövme ve Yumurta tokuşturmaları yapılmıştır. Kazak Türkleri Vakfının Ananevi El sanatları sergisi açılmış, tanıtılmış ve gezilmiştir. Nevruz Bayramı daha sonra ikram edilen geleneksel Pilav ve Ayran ikramı ile son bulmuştur. En son olarak Türkmenistan grubunun akşamki gösteri proğramı ile bu yılki NEVRUZ BAYRAMI törenleri sona ermiştir.  K.T.V.Yönetimi? Details...

İsveç Kazak Türk Derneği Kongresi 28/02/2010 tarihinde İsveç`te yaşayan Kazakları temsil eden Kazak Derneği`nin olağan kongresi olmuş ve yeni yönetim seçilmiş olduğunun haberini aldık.Yeni yönetime başarılar ve hayırlı çalışmalar diliyoruz.? Details...

--= NFSP =--

Komisyon Toplantısı 15/02/09 Tüzük değişikliğini yürütecek olan komisyon Av.İbrahim MUTLU başkanlığında toplantı yaptılar.Komisyon başkan ve üyelerinin teklifleri doğrultusunda taslak tüzük oluşturulmasına ve bu taslak tüzüğün T.C. Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü`nün Vakıflar Meclisinden onay alınması hususunda görüşler bildirildi.Komisyon çalışmaları devam etmektedir. ? Details...

Saat


Miraç Kandili PDF Yazdır e-Posta

Miraç Kandili tüm kazakların ve tüm inananların üzerine hayırlar getirsin, Cenab-ı Hak Miracın manasına uygun yaşamayı hepimize nasib eylesin.

K.T.V.Yönetimi

 
Regaib Kandili PDF Yazdır e-Posta

 
Mevlid Kandili PDF Yazdır e-Posta

 
BİLGİLENDİRME PDF Yazdır e-Posta

Celal KAHRUMAN adına sosyal medyada sahte hesaplar ile açık ve dürüst olmayan kişiler tarafından kötü amaçlı bilgiler paylaşılmaktadır. Bu tür sahte hesaplarla vakfımız ve kişiliğim üzerinden yıpratma çalışmalarına itibar etmeyeceğinizi bildiğim halde açıklama gereği hissettim. Yasal süreci hukuki zeminde başlatmış bulunuyoruz.

Kamuoyunun takdirlerine sunarız.


 
ÖNEMLİ DUYURU

 

25.11.2013 TARİHİNDE GAYRİ KANUNİ OLARAK YAPILAN YÖNETİM KURULU VE SONUÇLARI HAKKINDA KAMUOYUNDA OLUŞAN YANLIŞ ALGILARIN DÜZELTİLMESİ İÇİN YAYINLAMA GEREĞİ DUYULMUŞTUR.

 

VAKFIN SENEDİNDE BULUNAN 11.MADDEDE AÇIKÇA BELİRTİLDİĞİ GİBİ YÖNETİM KURULUNUN TOPLANMASINDA TEK YETKİLİ BAŞKANDIR.

 

 

YİNE AYNI MADDEDE YER ALAN YÖNETİM KURULUNUN BAŞKAN TARAFINDAN BELİRLENDİKTEN SONRA BİLDİRİMİ YİNE BAŞKAN TARAFINDAN İLGİLİ ÜYELERE YAPILMAKTADIR.

 

 

TÜM BU BİLGİLER VAKIFLAR BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ VE BAKIRKÖY CUMHURİYET SAVCILIĞI TARAFINDAN TESPİT EDİLEREK ZABIT ALTINA ALINDIKTAN SONRA GEREKLİ HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILMIŞTIR.


KAMUOYUNUN BİLGİLERİNE SUNULUR.

 

 

- VAKIF SENEDİMİZ - (VAKFIMIZ MENÜSÜNDEN SENEDİMİZİ İNDİREBİLİRSİNİZ. LİNK EKLENMİŞTİR.)


 

- İTİRAZ EDİLEN KARAR METNİ -

 
PDF Yazdır e-Posta

- DUYURU -

Vakıf senedinin 11. Maddesine göre Kazak Türkleri Vakfının nasıl yönetileceği açıkça ifade edilmiştir.

Çok yakın bir zamanda tüm gerçekler açıklanacaktır.

Kamuoyuna duyurulur.

 
DÜNYA KADINLAR GÜNÜ ETKİNLİĞİ PDF Yazdır e-Posta

Kazak Hanımlarının "DÜNYA KADINLAR GÜNÜNÜ" vesilesiyle Eyüp Sultan Hz. Türbesini ziyaretle başlayan gezimiz Florya Sosyal Tesislerindeki ikramlarla devam etmiş ve tamamlanmıştır. (Fotoğraflar Yayınlanmıştır.)


 
KONSERE ve GECEYE DAVET Yazdır e-Posta

16 Şubat 2013 Cumartesi saat 19.oo'da Zeytinburnu Kazlıçeşme Kültür Merkezinde Kazakistan'dan gelen sanatçıların gösterisi vardır. Kazakistan İstanbul Başkonsolosu Aslan DANDIBAYEV ve Vakfımızın birlikte organize ettiği gecede Kazakistan'lı sanatçıların yapacağı folkllor gösterisi ve şarkıcılarının sunacağı şarkı şölenine tüm halkımız davetlidir. Kazakistan Cumhuriyeti TÜRKİYE Büyükelçisi Canseyit TÜYMEBAYEV geceye iştirak edecektir. Ayrıca Kazakistan'ın Atrav Vilayeti Valisi ve İstanbul Valisi Sayın Hüseyin Avni MUTLU ve diğer davetliler bulunmaktadır.

K.T.V.Yönetimi

 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 İleri > Son >>

Sayfa 1 / 42

Favoriler

Siteyi Favorilere Ekleyin
Sayfayi Favorilere Ekleyin
Giris Sayfasi Yapin
Sayfayi Yazdir

Galeriden Seçmeler

Anket

Web sayfamızı beğendiniz mi?
 

Ziyaretci Sayisi

mod_vvisit_counterBugün214
mod_vvisit_counterHepsi566860
Bookmark and Share